15 lipca 2011

Recenzja kompaktu Bourjois Bio détox

Na początku chciałabym ogólnie opisać produkt oraz wspomnieć o obietnicach producenta. 
Puder w kompakcie firmy Bourjois występuje w 4 odcieniach: 
 • 51 Light Vanilla (którego jestem posiadaczką) 
 • 52 Vanilla
 • 54 Beige 
 • 55 Dark Beige
Produkt ma w 100% procentach naturalną formułę, potwierdzoną certyfikatem Ecocert. Ma zapewniać nieskazitelną, jednolitą i matową cerę 8 godzin. Dodatkowo dzięki obecności roślinnego chlorofilu pomaga oczyścić cerę z toksyn i zanieczyszczeń.

Opakowanie - zupełnie innowacyjne, eleganckie i modne. W środku szerokie lusterko, które możemy obracać o 360 st. Do pudru dołączona jest gąbeczka.

 W opakowaniu mieści się 9g produktu, ważny do 12 miesięcy od momentu otworzenia. Puder bez wątpienia może zastąpić podkład - szczególnie w tak upalne dni. Nie spływa z buzi, zapewnia mocno kryjący efekt. Czy utrzymuje się na buzi przez 8 godzin? Nie wiem, ale na pewno utrzymuje się bardzo długo, zdecydowanie dłużej, niż przeciętny puder. Jeżeli chcemy nałożyć go na podkład powinnyśmy użyć pędzla i nałożyć na twarz niewielką ilość. 

Puder zawiera w swojej formule niewielkie drobinki, co widoczne jest na swatchu poniżej. Dzięki nim buzia jest rozświetlona i wypoczęta - nie świeci się, efekt ten jest na prawdę naturalny. Produkt kryje zaczerwienienia i niedoskonałości, z cieniami pod oczami może już sobie nie poradzić.
Bourjois, Bio détox organic, odcień Light Vanilla

Niestety, wszystkie odcienie wpadają w żółtawy ton. Ponad to z produktem łatwo "przesadzić" i stworzyć przez to straszną maskę. Może podkreślać suche skórki - ale tylko te widoczne i bez podkładu czy pudru. Nie zapycha, matuje. Wymaga wprawy w używaniu. Efektu oczyszczenia nie zauważyłam, ale być może używam go zbyt krótko. Nie do końca jestem przekonana o jego stuprocentowej naturalności.
Cena w promocji 47 zł, standardowo 57zł. 
Ocena 7/10

3 komentarze:

 1. Nie miałam styczności z tym pudrem ale jak wpada w żółte tony to juz nie dla mnie niestety.. Dodaje do obserwowanych i zapraszam do mnie przy chwili wolnego czasu:)

  OdpowiedzUsuń
 2. oryginalne opakowanie jak na puder :)

  OdpowiedzUsuń
 3. .ciekawy blog :) dodaję się do obserwujących :)

  OdpowiedzUsuń